poniedziałek, 14 maja 2018

Zestaw do haftu dla dzieci- recenzja


Dziecko młodsze dostało ostatnio takie coś:

zestaw do haftu dla dzieci
Zestaw prawdopodobnie pochodzi z marketu z owadem w tle i nie mam bladego pojęcia, ile mógł kosztować, więc nie będę się wypowiadać na temat stosunku jakości do ceny. Mam nadzieję, że jest przyzwoity ;)
 Co my tu mamy:


 zestaw do haftu dla dzieci

 Jak widać: tekturki do haftu w kształcie zwierzątek, dwie instrukcje i całkiem sporo muliny. Do tego dwie plastikowe igły zakończone kulką.
  Generalnie całość się sprawdza. Tekturki są dość solidne (znacznie grubsze niż w zestawie "Sznurki i dziurki", który teoretycznie jest przeznaczony dla jeszcze młodszych dzieci, ale słabo znosi małe rączki), co daje nadzieję na dłuższe życie ;) Plus za dużą paczkę muliny, dzięki czemu można tego zestawu używać bez strachu, że czegoś zabraknie, albo momentalnie się zgubi. Ze względu na chińskie pochodzenie raczej nie wykorzystywałabym tych nici do haftu na tkaninie, ale do celów zabawowo- eksperymentalnych są ok. Mają w miarę ładny połysk, ale nieco za mocno się puszą jak na nici dopiero co wyjęte z opakowania, więc nie spodziewałabym się rewelacyjnej trwałości. Ma to tę zaletę, że nie żal patrzeć, co dzieci z nimi robią ;)
 Kolory są w miarę przyjazne i atrakcyjne dla dzieci. Jeszcze jeden plus za igły- że są, są dopasowane wielkością do nici, i pewnie niektórzy dorzuciliby plusa za kulkę na końcu, chociaż dla nas nie ma to już aż takiego znaczenia. Minusa daję za instrukcje, które mogłyby być nieco bardziej dopracowane. Brakuje w nich porządnie rozrysowanych kolejnych kroków wykonywania ściegów. Jeśli ktoś nie miał do czynienia z haftem, będzie musiał pokombinować, żeby uzyskać efekt z obrazka. Na szczęście moje dziecko zupełnie się nie przejęło instrukcją i postanowiło szyć według własnego widzimisię, co w tym przypadku było chyba najlepszym wyborem ;) Co do tematyki- wydaje się, że króliczek cieszy się większym powodzeniem. Słoń został oddany rodzicom ;)

zestaw do haftu dla dzieci

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.